Nejlepší kurz

Připravili  jsme pro Vás jedinečný balíček kurzů za skvělou cenu, který zahrnuje vše, co by každá žena chtěla vědět a umět. 

Kurz líčení aneb Sama sobě vizážistkou

Nejpopulárnější kurz.

Nechte se inspirovat.

Osobní kurz "Kouřového ličení "
Tento typ líčení je vždy přiláká pozornost. Všude budete nepřehlédnutelná!

facebook

twitter

google

aktualne
Dojmy z absolvování vizážistického kurzu:

Kurz Sama Sobě vizážistkou

Chcete učinit ženu šťastnou? Dejte jí dárkový poukaz na kurz líčení

Každá žena chce být šťastná, my známe jednoduchý návod, jak toho docílit.

Barva tvářenky podle barvy a podtónu pleti

Fotoprůvodce tvářenkami, vybrat tu správnou je snadné.

<< únor 2020 >>
po út st čt so ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Atlas kosmetických štětců

15.11.2016

Atlas kosmetických štětců - základní druhy

Kosmetické štětce jsou nedílnou součástí výbavy každé ženy. Jak se v nich ale vyznat? V tomto článku přinášíme jednoduchý popis každého z nástrojů ze základní sady štětců Laspekta.


tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-pudr.pngŠtětec na pudr

Obvykle je to kulatý štětec, jehož hlavička je poměrně velká. Neměla by však být až příliš velká, jinak bude obtížné rozetřít pudr. Musí být měkký, jemný a současně velmi pružný. Délka vláken a jejich forma pomáhají rovnoměrně rozetřít pudr po celém obličeji. Tyto štětce se vyrábí se syntetickým a přírodním vlasem (srst zvířat jako je veverka, kuna nebo koza). 

 

 

tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-bb.png

Štětec na podkladovou bázi

Tento štětec může mít různou velikost. Ve většině případů jsou ale ploché. Nemají příliš dlouhou rukojeť. Má rovné nebo zaoblené štětiny. Zajišťuje rovnoměrnou, ekonomickou a hygienickou aplikaci podkladové báze. 

 


tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-tvarenka.pngŠtětec na tvářenku

Takový štětec má sešikmený konec, který umožňuje snadné nanesení tvářenky.  Používá se nejen na tvářenku, ale také ke korekci obličeje nebo na rozetření očních stínů. 

 tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-rozjasnovac.pngRozjasňovač

Tyto štětce jsou určeny k odstranění přebytečného pudru, tvářenky či stínů. Lehce odstraňuje přebytečné částečky bez toho, aby je rozmazal. Velký vějíř se dá použít i na nanesení tenké vrstvy pudru. Lehce míchá odstíny. Vějíř nesmí být příliš tvrdý. 

 tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-ocni-stiny-2.pngŠtětec na nanášení očních stínů (pro aplikování primární barvy)

Většinou se jedná o plochý, 10-12 mm široký štětec se zaoblenými vlákny. Vlákna musí být dostatečně pružná pro rovnoměrné nanášení pigmentu. Používáme na nanesení stínů na pohyblivé víčko a do vnějšího koutku oka. Stíny se nanáší rovnoměrně. 

 


tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-ocni-stiny-1.pngŠtětec na nanášení očních stínů (pro stínování)

Plochý štětec se šikmým koncem. Díky němu dosáhneme nenápadných přechodů mezi jendotlivými odstíny.

 


 

tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-houbicka.pngAplikátor

Takový štětec má většinou odnímatelný nástavec. Používá se na nanášení barevných akcentů na oči. Může se používat na suché stíny anebo aplikátor můžete trochu smočit a barvy budou intenzivnější. 

 

 

 

tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-oboci.pngŠtětec na obočí a oční linky

Štětec je plochý a zkosený. Je vhodný k nanášení gelových očních stínů, jejichž výhodou například oproti tužce nebo fixu na oči je delší výdrž a větší pigmentace. K vykreslení obočí využijete stejný štětec. 

 tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-rasy.pngKartáček na obočí i řasy

Používá se na rozčesání obočí po použití gelu či stínů na obočí a také na nanesení řasenky. 

 


 

 

tl_files/marykay/DATA/Stetce/brush-www-size-rtenka.pngŠtěteček na rty

Je vyrobený ze sobolího vlasu. Jedná se o kompaktní a pevný štětec. Používá se na nanesení rtěnky. Vaše rty budou poté smyslné a nasycené barvou. Takový způsob nanesení prodlužuje trvanlivost rtěnky. 

 


 


tl_files/marykay/DATA/Stetce/Stetce.jpg

Správná péče


Štětce musíte udržovat v perfektním stavu, jinak vám mohou i ty nejlepší uškodit – na pleti se časem objeví pupínky nebo alergie. Vizážistka Lenka Střílková používá štětce každý den, a proto se jim pravidelně věnuje: „Denně je čistím speciálním čističem a jednou týdně je vyperu ve vlažné vodě a v jemném vlasovém šamponu. Pak z chloupků vodu opatrně stáhnu a nechám je dosušit na teplém místě, ale ne přímo na topení.“

Skladování

Pokud štětce používáte každý den, postavte je do vyšší nádoby, aby byly chloupky směrem ven. Máte je tak vždycky po ruce a chloupky se neničí. Aby se na ně neprášilo, zavřete je do skříňky nebo si na ně pořiďte speciální pouzdro s gumovými úchytkami, které je praktické na skladování doma i na cestách. Pouzdro seženete například v obchodech MAC, kde nakupují i profesionální vizážisté.

 

 

Jdi zpět